Africká nemoc… aneb jak to všechno začalo

Víte, co je to africká nemoc? Je vysoce nakažlivá a často doživotní… a před rokem jsem ji také podlehla 🙂

Navštívit Afriku v rámci humanitárního projektu bylo mým snem již od prvního ročníku medicíny, kdy jsem v kině se svými spolužáky shlédla film o Lékařích bez hranic (https://www.lekari-bez-hranic.cz/). Od té doby sleduji jejich aktivity i projekty jiných neziskových organizací. Dokonce i svou specializaci jsem volila s ohledem na to, abych v budoucnu v tomhle ohledu mohla být užitečná.

V loňském roce jsme se s manželem na tři týdny vypravili do Tanzanie společně se členy maličkého spolku při farnosti v Brně – Řečkovicích (http://www.ifakara.cz). Po návštěvě některé z afrických zemí buď tuto oblast nenávidíte anebo je to láska na celý život. Afrika vás prostě dostane…

Tanzanie je velmi přátelská země, vše zde hraje barvami. Když se vypravíte mimo hlavní město, jste jako muzungu (běloch) ihned středem pozornosti. Dospělí se s vámi chtějí pozdravit, starší si potřást rukou. Děti z vás mají buď legraci a nebo ti menší se vás bojí. Nejen v Tanzanii ale i jinde v Africe je čas velmi relativní pojem. Na všechno je ho spoustu, na dochvilnost se tu nehraje. A tak když někde čekáte třeba 12 hodin na zpožděný vlak, místním to divné nepřipadá… Prostě african time!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: