Čistím, čistíš, čistíme

Říkali jste si někdy, že pro učitele to musí být těžké, když mají ve třídě třeba 30 žáků? Udržet si respekt, zachovat ve třídě pořádek… a co když jich takhle mají třeba 100!

Večeříme pravidelně společně s otcem Norbertem, otcem Dottem a řádovými sestrami. Většinou u nás na faře, v neděli pak dostáváme pozvání na slavnostní večeři do sesterské ubytovny. Těšíme se, mohlo by to znamenat trochu změnu od klasického menu (rýže, ryba s tunou kostí, zelené uvařené cosi, čemu říkáme „šťagel“). A nemýlíme se. Dokonce dostáváme i pěkný kus masa a opravdické brambory (ty tady vůbec nejsou běžné jako u nás)!

Po večeři při sklence oblíbeného místního červeného vína se slova ujímá sestra Hortenzie. Je to neuvěřitelně energická žena, neustále se směje. Nejen usmívá, doopravdy a upřímně se nahlas směje 😀 Sděluje nám, že učí v místní základní škole a byla by ráda, kdyby Štěpán přišel a dal žákům přednášku o čištění zubů. Tohle je sice činnost, kterou nemá vůbec v oblibě, takže ho musím trochu přemlouvat a slíbit, že budu dělat model, ale nakonec si dá říct.

Místní základní škola praská ve švech, uživilo by se zde hned několik tříd navíc. V každé z nich je 50 až 100 dětí. Všechny dostaly za úkol donést si zubní kartáček a tak můžeme rovnou i prakticky nacvičovat.

Nakonec musel i Štěpán uznat že to byla legrace a fajn zážitek. Snad si ti raubíři něco z toho do života odnesou a neskončí jako většina domorodců s pusou zkažených zubů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: