Loučení

Blíží se konec naší malé mise a je potřeba se na závěr zamyslet nad tím, co se povedlo a poděkovat všem, kteří tento projekt umožnili.

Kromě zdravotnické pomoci, která byla letos tak trochu navíc, se členové spolku Ifakara věnovali obvyklé pomoci místním v rozvoji vesnice. Kromě tradiční opravy a údržby před lety přivezených traktorů se zprovoznila nádrž na pitnou vodu, opravilo se čerpadlo.

Naše výprava – shora a zleva:
otec Jan, Petr, Štěpán, Zdeněk,
otec Dotto, Lucie, Václav, Já, otec Norbert

Lucie je studentkou žurnalistiky, píše do týdeníku Respekt, kde také loni o spolku Ifakara a našem výjezdu vyšel článek. Nějak se stalo, že byly vybrány k publikování mé fotografie. Dokonce jsem za ně dostala i nějaký honorář, peníze byly poslány zase dál na dobročinné účely 🙂

Poděkování patří všem, kteří nás jakkoliv podporovali. Ať již finančně, materiálně nebo povzbuzujícími slovy. Dále pak Vojtěchovi K., který nám zprostředkoval uskutečnění celé výpravy za podpory spolku Ifakara, byť se nakonec sám ten rok nezúčastnil.

Zaujalo tě moje vyprávění a rád(a) bys také vyrazil(a)do Mpangy? Navštiv stránky spolku http://www.ifakara.cz/, kontaktuj Vojtěcha nebo klidně mě. Nic není nemožné a uplatnění se vždycky najde, pokud umíš přiložit ruku k dílu. Pokud jsi zubař nebo jiný lékař budou tě vesničané na rukou nosit. Pokud jsi pedagog, máš možnost vyzkoušet si výuku na střední škole v Mpanze – zkušenost jistě k nezaplacení. A pokud máš rád dobrodružství spíše z pohodlí svého domova, vždy můžeš přispět alespoň malou částkou na transparentní účet spolku https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2201297452.

Tanzanie byla opravdu skvělou volbou pro první dobročinnou misi a vřele doporučuji tuto zemi ke seznámení se s černým kontinentem. Jen pozor, Afrika vás jednoduše chytne za srdce a budete mít chuť se tam neustále vracet ❤

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: