Tanzanie vol. 2

Zhruba po dvou letech návrat na místo činu. Ale tentokrát trochu jinak. Nečeká mě malá vesnická ošetřovna, ale opravdová nemocnice.

V loňském roce jsme měli zcela jiné představy o tom, kam vyrazíme. V plánu byla mise na Blízkém východě, kterou nám kupodivu nepřekazilo řádění některé z odnoží Islámského státu, ale koronavirová pandemie. V době kdy to vypadalo opravdu zoufale, že ještě dlouho nevytáhneme paty z domu, se naskytla tato příležitost. Hodně jsem přemýšlela, jestli je vhodná doba někam vyrazit. Nicméně když jsem se spojila s otcem Norbertem (znáte z předchozích povídání o Tanzanii), během několika hodin vše zařídil. Na to prostě nešlo říct ne!

V práci nás je aktuálně dostatek, máme omezenou operativu, tak snad nemusím mít výčitky svědomí, že si vyberu dovolenou, která mi zbyla ještě z loňského roku. A hlavně v boji proti koronaviru se se svou specializací taky moc neuplatním… sotva bych pacienta možná zaintubovala (počet mých pokusů by se dal spočítat na prstech jedné ruky), ale určitě byste nechtěli, abych se starala o někoho na umělé plicní ventilaci či dokonce mimotělním oběhu. A tak vyrážím dělat to, co umím a získat nějaké zkušenosti! Po celou dobu příprav nepadlo jediné slovo o COVID-19, takže jsem docela zvědavá, jestli pocítím nějaké změny na místě, ale dle dostupných informací to Tanzanci moc neprožívají.

Tanzanie COVID-19 free?

Prezident Tanzanie John Magufuli proslul svým kontroverzním postojem k testování na COVID-19 již v první vlně pandemie na jaře 2020. Vyjádřil se, že testy jsou nepřesné, údajně pozitivní výsledek byl vyhodnocen i u vzorku odebraného z kozy nebo papáji. Celosvětová doporučení k prevenci šíření viru bagatelizoval a od dubna 2020 země neuvádí oficiální data ohledně vývoje epidemie v zemi. V souladu s tímto postojem není vstup do Tanzanie omezen, po příjezdu není vyžadována karanténa a dokonce se nepožaduje ani negativní test na koronavirus.

Kromě negativního PCR testu jsem vybavena i potvrzením o očkování, ale aktuálně již čekám na přestup na letišti v Addis Abeba a zatím po mně nikdo nic vidět nechtěl.

Dokonce si po dlouhé době dávám na veřejnosti snídani jako člověk ❤

Držte palce ať vše i nadále probíhá hladce a pokud by vás to zajímalo, sledujte mou cestu.


Sleduj můj blog! Nové příspěvky rovnou do tvého emailu!

Jedna myšlenka na “Tanzanie vol. 2

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: