Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno na misi!

Je tomu už skoro dva roky, co jsem oslovila našeho nového přednostu, zda bychom se jako gynekologicko-porodnická klinika nezapojili do zdravotně humanitárního programu ministerstva vnitra MEDEVAC (http://medevacczech.com/). O projektu již slyšel od svého kolegy-kamaráda profesora Zikána, který absolvoval několik výjezdů a program mu také doporučil. Po schůzce s koordinátorkou projektu, která nám poskytla více informací a vylíčila podmínky realizace spolupráce, naše nadšení ještě stouplo. První výjezd se sice kvůli epidemii koronaviru trochu opozdil, ale nyní jsme již na cestě, připraveni operovat v Ghaně. Naším úkolem bude během několika dní poskytnout operační léčbu co nejvíce pacientkám, které by si to za normálních okolností nemohly dovolit a zároveň je jejich stav tak vážný, že je omezuje v každodenním životě, ztěžuje jim práci a tím možnost vydělávat peníze a zabezpečit rodinu.

Principem většiny projektů MEDEVAC je pomoci přímo na místě, zlepšovat podmínky v rozvojových oblastech, a tím omezit nutnost migrace tamních obyvatel. Výjezdy lékařských týmů jsou obvykle krátkodobé, zato program bývá doslova nabitý!

Naší cílovou destinací je Tamale Teaching Hospital. Na jaře nás na naší klinice navštívila vedoucí lékařka místního gynekologicko-porodnického oddělení Ana Maria. Pobyt v Brně si užila a my se nyní těšíme na opětovné setkání.

Je to moje první opravdu oficiální mise, která je plně organizována programem MEDEVAC. Jede nás z kliniky celý tým: přednosta Vítek, dva lékaři z onkotýmu Michal a Libor, primářka našeho anesteziologického oddělení Dáša, vrchní instrumentářka Martina. Bude to krátké, ale věřím, že o to více intenzivní. Navíc je to jen začátek a do Tamale bychom měli vysílat lékařský tým pravidelně. Držte nám palce a sledujte nás ❤


Sleduj můj blog! Nové příspěvky rovnou do tvého emailu!

4 komentáře: „Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno na misi!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: